piątek, 21 lutego 2014

1. Czas

Czas. 
Są różne jednostki czasu. Sekundy, minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata, wieki itd. Czym jest sekunda, w porównaniu do roku? Jakie ma znaczenie?
Ogromne.

Chciałam na tym blogu rozpocząć serie postów pod różnymi hasłami. Np. miłość, przyjaźń, czas, cierpliwość, zaufanie itd. Przedstawię wam swoją opinię na te tematy. Myślę, że zrobię takich postów 10 i każdy będzie ponumerowany. W między czasie może będę dodawała też notki nie z tej serii, stąd ta numeracja. Dzisiaj wam powiem, jakie dla mnie ma znaczenie czas. W tym przemijanie, marnowanie go i to w jaki sposób go wykorzystujemy. Zapraszam.

Zacznijmy od tego, że każdy dzień jest ważny. Ba! Ważna jest każda godzina, minuta. A nawet sekunda. Nie jesteśmy w stanie wypełnić każdej chwili konstruktywnym zajęciem. To niemożliwe, musimy odpoczywać, czasami trzeba nic nie robić. To stara zasada i każdy, nawet pracoholik nie jest w stanie pokonać w stu procentach siły lenistwa. Nie ma w nim nic złego, jest całkiem zdrowe o ile pilnujemy, aby nie trwało zbyt długo. Żeby nie zniszczyło nam życia. Minuta to sześćdziesiąt sekund, a godzina to sześćdziesiąt minut. Nie mówmy, że sekunda jest w tym przypadku niczym. Gdyby nie ona, nie byłoby minuty, godziny, dnia ani roku. Jak będziemy marnować każdą sekundę, z myślą że ona nie ma znaczenia, nazbiera nam się mnóstwo zmarnowanego czasu. Dlatego nie róbmy tego. Nie lekceważmy kropli, bo to one tworzą morze i nie lekceważmy sekundy, bo to one tworzą czas.

Jeśli nie potrafisz wykorzystać minuty, to zmarnujesz i godzinę, i cały dzień, i całe życie!

Nie biegnij. Zwolnij, rozejrzyj się. Świat jest piękny, a ty tylko biegniesz nie oglądając się za siebie. Teraz coraz ciężej jest nie gonić za wszystkimi. Chcemy mieć jak najlepsze stopnie, jak najwięcej pieniędzy, jak najlepszą pracę. Chcemy być dobrzy? Żeby tylko. Chcemy być NAJLEPSI. Nie satysfakcjonują nas drugie miejsca. Nie cieszą nas drugoplanowe role. Nawet jeśli tego nie okazujemy - chcemy być jak najlepsi. Wyróżniać się czymś. Sprawiać, że ludzie nas polubią, zwrócą na nas uwagę. Wspinać się jak najwyżej, aby tylko dostać się na szczyt. A przecież najpiękniejsza jest droga. Liczy się wędrówka, ale co to za droga, jak nie zdążymy nawet po drodze powąchać kwiatów?

W dążeniu do celu nie zatraćmy siebie

Nie liczmy czasu, który zmarnowaliśmy. Nikt nam go nie odda, a żałując tego tylko tracimy czas, który jeszcze nam pozostał. Co było, to było. To ten rodzaj błędu, którego nie wolno rozpamiętywać. To tylko pogarsza sytuacje. Nie mówmy, że na coś jest już za późno, albo, że jesteśmy za starzy. Nigdy nie jest za późno, a my nigdy nie jesteśmy za starzy. Po prostu to róbmy. Nie szukajmy wymówek. Jeżeli nie zrobiłeś czegoś wczoraj, to zrób to dzisiaj, teraz, w tej chwili! To jedyny sposób, na odzyskanie utraconego czasu.Nie żałuj, nie rozpamiętuj, nie żyj przeszłością, ani przyszłością. Kto nie słyszał podobnych rad? Nie da się nie wspominać. Jak ktoś wam mówi, że tego nie robi, to po prostu kłamie. Każdy czasem wspomina, chodzi o to, aby pamiętać, że żyjemy  tu i teraz. Nie dziesięć lat wcześniej i nie dziesięć lat później. Teraz tworzymy historię. Nie ma nic złego, że na chwilę zwolnisz, aby pomyśleć o tym co było, albo o tym co będzie. Po prostu pilnuj, aby to nie pochłaniało większości twojego czasu. Zachowaj równowagę.

"Opłacz i zachowaj w pamięci. Ale żyj tu i teraz"

Może powiedziałam tu banały. A nawet na pewno. Banały, o których wszyscy zapominamy, mimo, że każdy w głębi serca zdaje sobie z tego sprawę. Szczerze mówiąc, w tej serii postów będą rzeczy oczywiste, o których często zapominamy, albo nie przekładamy ich na praktykę. Mimo tego, że każdy z was o tym wszystkim wie, postanowiłam pisać na ten temat, może po prostu robię to dla siebie. Żeby poukładać to sobie w głowie.
Czas w którym jesteśmy szczęśliwi, nigdy nie jest zmarnowany!


Upendi007! 

1 komentarz:

  1. Kocham takie posty. Kocham. Obserwuję, zapowiada się świetny blog.

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała Nikumu
dla Zaczarowanych Szablonów.