czwartek, 6 marca 2014

Egoizm jest zdrowy.

Szczerze, kto nie słyszał nigdy, że nie powinien być egoistą? Na przykład kiedy nie chciał się czymś podzielić z kolegą/koleżanką w przedszkolu.Egoizm jest powszechnie uważany za wadę, ale to błędny tok myślenia.
Egoizm jest potrzebny!
To prosta prawda. Żeby być szczęśliwym, trzeba być egoistą. Nawet kiedy robimy coś dla dobra innych, robimy to dla naszej satysfakcji,  żebyśmy mogli się cieszyć, że zrobiliśmy coś dobrego. Dlatego absolutnie KAŻDY jest egoistą.
Chodzi o to, żeby zachować umiar. By nasz egoizm, nie krzywdził innych. Kochajmy siebie, stawiajmy siebie na pierwszym miejscu, pod warunkiem, że to nie robi nikomu realnej krzywdy. To znaczy, kiedy masz ostatni kawałek ciasta i twój znajomy również ma na niego ochotę, nie musisz się nim dzielić. (No, pamiętając, że następnym razem w odwrotnej sytuacji to ty zostaniesz na lodzie) Mimo wszystko, taki egoizm jest okej. Stawiasz siebie na pierwszym miejscu, to czyni cię szczęśliwym. Co nie znaczy, że kradzież, czy zabójstwo jest dobre. Trzeba odróżniać zdrowy egoizm, od tego chorego.

Warto pomagać innym. Tym, którzy naprawdę mają kłopoty. Ale nie poświęcajmy na szczytne cele całego swojego życia. Pomagajmy od czasu do czasu, ale żyjmy też własnym życiem! Najgorsza krzywda, jaką można sobie zrobić, to poświęcić własne życie na to, by inni byli szczęśliwi.
Więc jak następnym razem ktoś ci powie, że jesteś egoistą, po prostu ładnie mu podziękuj!
Upendi007


3 komentarze:

  1. Lepiej żebym tego nie komentowała, bo dobrze wiem do czego się to odnosi. I jedno zdanie mi tutaj wogóle nie pasuję, ponieważ przez cały post jak dla mnie przeczysz sama sobie. Ogólne przesłanie jest dobre.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lika, przysięgam, że nie chodzi o to, o czym myślisz c; O egoizmie chciałam napisać już dawno, dawno i nawet nie pomyślałam o tym, o czym myślisz, chociaż faktycznie to pasuje do tego postu :p

    OdpowiedzUsuń
  3. Możliwe, ale jednak te tematy są z sobą powiązane. I dlatego wydawało mi się, że sama sobie zaprzeczasz.

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała Nikumu
dla Zaczarowanych Szablonów.